Menu

DIARADO

ur. 2005, kary, 170 cm, Holsztyńska

Nasienie świeże - 1900E

 

Arcydzieło nowoczesnej hodowli koni skokowych.

Świat sportu i hodowli od zawsze czekał na tak nowoczesnego ogiera w konkurencji skoków przez przeszkody. Diarado wyróżnia się lekkością oraz możliwościami skokowymi, a także w 100 % pozytywną cechą tj. inteligencja, która jest tak bardzo dziś pożądana od koni podczas pokonywania parkurów.  W 2011 roku Diarado zaprezentował swoje pierwsze potomstwo podczas licencjonowania i osiągnęło one imponujący wynik: dwa uznane ogiery otrzymały premię związku NRW , i jeden z nich został sprzedany do Francji za 165 000 Euro. Ogier Diarado’s Boy, uznany w związku OS, został najdroższym koniem aukcji AOS i został sprzedany za 450 000 Euro, a inny ogier uznany w tym związku, dostał także licencje na Holsztyn i Meklemburg.

Diarado uzyskał swój tytuł w 2007 roku podczas uznawania ogierów holsztyńskich wygrywając test 70-dniowy i otrzymując notę 10,0 za skoki luzem oraz 9,5 za galop oraz jezdność, i 9,75 za skoki pod jeźdźcem i 9,3 za zdolności skokowe. W 2010 roku wygrał kilka konkursów dla młodych koni, wliczając w to kwalifikacje do Finału Bundesczempionatu, gdzie otrzymał notę 9,3 oraz dwukrotnie 9,0 w Finale, zdobywając brązowy medal pod Bastianem Freese.

Jego ojciec, Diamant de Semilly, należy do najlepszych reproduktorów skokowych na świecie. Zdobył pod Ericiem Levalloisem złoty medal drużynowo podczas MŚ w 2002 roku w Jerez oraz srebrny medal, również drużynowo, podczas ME w 2003 roku. Ponadto, był wielokrotnie nazywany „Najlepszym ojcem młodych koni ” we Francji. Corrado I, Contender, Lord i Ramiro to wszystkie wyjątkowe ogiery występują po stronie matki Diarado. Potomstwo Corrado I, który sukcesy odnosił pod Franke Sloothakiem, wygrało 2,74 mln Euro. Diarado wywodzi się z holsztyńskiej linii żeńskiej 318d2. Z tej samej linii wywodzą się takie ogiery jak: Corofino I i II, Coriano, Crawford, Chello I, Camiros oraz konie sportowe tj. Cabrio/ Toni Hassmann i Morales/ Dr Michael Ruping.

Diarado: Założyciel nowej linii w międzynarodowych skokach przez przeszkody.