Menu

Warunki inseminacji nasieniem ogierów Paula Schockemöhle

Nasienie świeże:

 

Sezon rozrodczy rozpoczyna się 1 stycznia 2016 roku a kończy 31 lipca 2016 r.

 

Nasienie należy zamówić telefonicznie lub faxem najpóźniej do godziny 10 danego dnia, tak aby była możliwość dosłania nasienia w ciągu 24 godzin, po uprzednim dokonaniu płatności z Stacją Ogierów Paula Schockemohle.

 

Do zamówienia należy dołączyć następujące informacje:

  • nazwa ogiera
  • nazwisko oraz pełny adres właściciela klaczy
  • Potwierdzenie dokonania płatności za nasienie ogiera
  • dokładny adres wysyłki, jeśli inny niż adres właściciela klaczy
  • dane klaczy (imię, wiek, ksero rodowodu) - wysłane nasinie może służyć do inseminacji tylko klaczy oreślonej w zamówieniu
 

Do ceny stanówki doliczany jest ustawowo podatek Vat w wysokości 8%, chyba ze hodowca posiada międzynarodowy numer NIP. Cena stanówki jest płatna przed wydaniem nasienia.

 

Świadectwo inseminacji klaczy będzie wystawiane przez Stacją Ogierów Paula Schockemohle po zakończeniu sezonu rozrodczego.

 

Na terenie Europy nasienie jest dostarczane w ciągu 24h, dodatkowy koszt przesyłki plus opłata każdorazowa za wystawienie weterynaryjnego świadectwa zdrowia w wysokości 30 Euro.

Koszty specjalnych przesyłek ekspresowych mogą się różnić.

 

Nasienie dostarczone do nabywcy pozostaje własnością Paul Schockemohle Pferdehaltung GmbH do momentu uiszczenia opłaty za nasienie.

 

Jeśli ogier jest niedostępny podczas sezonu rozrodczego przez pewien okres (zawody, choroba, itp.), zaoferujemy mrożone nasienie tego ogiera jeśli będzie dostępne lub alternatywnego ogiera do wyboru. W tym przypadku nabywca nasienia jest zobowiązany do opłaty za nasienie ostatnio używanego ogiera. Opłata stanówkowa jest bezzwrotna.

 

Jeżeli klacz nie jest źrebna lub zresorbowała, obniżamy cenę stanówki na przyszły rok o połowę. Wymagana jest oświadczenie lekarza weterynarii, że klacz nie jest źrebna, które należy dostarczyć do 1 grudnia. Bez  tego oświadczenia nie możemy wystawić rabatu. Klacze, które są pierwszy raz inseminowane po 1 lipca i nie zostaną źrebne będą całkowicie zwolnione z opłaty stanówkowej na przyszły roku w przypadku inseminacji tym samym ogierem. Należy pamiętać, że w tym przypadku weterynaryjne świadectwo o nie źrebności klaczy również jest konieczne.

 

Mrożone nasienie: posiadamy nasienie mrożone prawie wszystkich naszych ogierów i prowadzimy sprzedaż pojedynczych dawek inseminacyjnych (proszę pytać o cenę). Do przesyłki prosimy o przesłanie odpowiedniego pojemnika transportowego lub istnieje możliwość wynajęcia go od naszego lekarza weterynarii za opłatą 200 Euro. Należy złożyć zamówienie odpowiednio wcześnie (około 5 dni wcześniej), ponieważ przygotowanie i wysyłka nasienia mrożonego trwa dłużej niż nasienia świeżego.

 

Dane niezbędne do inseminacji.

Dane własciciela klaczy:

Imię i nazwisko lub nazwa firmy,

Dokładny adres,

telefon i e-mail.

Dane klaczy:

Imię,

Numer paszportu,

Data urodzenia,

Maść,

Rasa,

Imię ojca,

Imię matki.